Krystyna Róż-Pasek

Urodzona w 1981r. w Gorlicach, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. W latach 2004-2009 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Architektury Wnętrz. Studia zakończone pracą dyplomową w Pracowni projektowania mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Aktualnie mieszka i rozwija swoją twórczość w Krakowie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

W swojej działalności zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, tworząc autorskie obrazy. Obrazy olejne na płótnie charakteryzują mocne ekspresyjne kolory oraz faktura farby, nakładana przy użyciu szpachelki malarskiej. W malarstwie artystka przekazuje swoją pasje oraz umiejętność kreowania przestrzeni i kompozycji.

Krystyna Róż-Pasek - fot Iwona Soliło (1)

Obrazy malowane są dynamicznie techniką farb olejnych, które pozwalają na wtapianie koloru w kolor. Nadaje to charakterystyczny efekt. Najczęstszym motywem pojawiającym się na obrazach są kobiety grające na instrumentach. Pojawiają się również inne tematy podążające za chwilowym natchnieniem i nastrojem.

Krystyna Róż-Pasek 2023
Krystyna Róż-Pasek 2023
Shopping Cart
Scroll to Top