Paweł Krzan

Paweł Krzan – Rodowity Krakowianin urodzony w 1979 roku specjalizujący się w fotografii architektury i wnętrz. Absolwent geografii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, obecnie całkowicie oddany fotografii. Od 11 lat zawodowo związany z branżą. Miłość do tej dziedziny sztuki połączył z fascynacją rodzinnym miastem .

„Moja przygoda z fotografią zaczęła się od miłości do Krakowa – miasta, w którym się urodziłem, żyję i pracuję. W swojej twórczości koncentruję się na zabytkach i kościołach miasta, opisywać i pokazywać Kraków z nieznanej perspektywy. Szybko się okazało, że fotografowanie pochłonęło mnie całkowicie, i od kilku lat skupiam się wyłącznie na fotografii. W mojej pracy »miejskiego fotografa krajobrazu« najbardziej podoba mi się to, że odpowiednie światło i miejsce potrafią pomóc namalować znane wszystkim widoki w całkowicie zaskakujący sposób. Dlatego też w pogoni za światłem, zamiast po ulicach najczęściej biegam po krakowskich strychach i dachach”.

Tramwaj „15” niczym widmo z przeszłości w ponadczasowej podróży na Cichy Kącik . Data wykonania zdjęcia: 30 września 2008 rok, 8:28 rano.

Krakowska Wenecja w cichym oddechu objęcia świtu, porannym tańcu mgły i światła. Data wykonania zdjęcia: 18 maja 2007 rok, 6:40 rano.

Wawel i Tatry w czasie wiosennego zachodu Słońca. Data wykonania zdjęcia: 26 maja 2021 rok, 19:30.

Zimowy Rynek pod welonem nocnej ciszy i srebrem Księżyca. Data wykonania zdjęcia: 25 stycznia 2011 rok, 6:54 rano.

Shopping Cart
Scroll to Top