Polecamy

„PASJA WOLNOŚCI”

Jedyny niepowtarzalny egzemplarz.

Rzeźby „PASJA WOLNOŚCI” ,odlew z brązu – 12 kg, wymiary 32x31x19 cm.

Autorska rzeźba inspirowana obrazem „PASJA WOLNOŚCI”. Odlew został wykonany w Łukasiewicz-KIT.

Pasja Wolności-obraz olejny- K. Róż -Pasek

Obraz olejny, o wymiarach 80x100cm, namalowany na płótnie naciągniętym na drewnianą ramę, krawędzie ramy płótna pomalowane na złoty kolor, przez krakowską malarkę Krystynę Róż-Pasek w 2023 roku, zatytułowany Pasja Wolności.

Obraz w technice impasto, technika stosowana w malarstwie olejnym lub akrylowym z widoczną teksturą farby, polegającą na nakładaniu farby grubą, wypukłą warstwą przy pomocy szpachli malarskiej lub pędzla. Dzięki grubemu nałożeniu farb, artystka jest w stanie uzyskać efekt trójwymiarowości, który sprawia, że dzieła są wyraziste i niepowtarzalne. Początki stosowania tej techniki można zaobserwować w dziełach malarzy renesansowych, barokowych oraz wśród impresjonistów.
Ten obraz to kwintesencja flamenco. Tancerka w wyrazistej, krwisto-czerwonej sukni, akcentuje stopami elementy śpiewu i muzyki, jest pełna radości i żywiołowości. Widzimy pełne ekspresji ciało, gesty ramion, dłoni i palców. Nie sposób oprzeć się magii tańca. W obrazie tym uczucia miłości i wolności wręcz eksplodują.

Shopping Cart
Scroll to Top